Menüler
Alışveriş Sepetiniz

Nakliye için Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Pazarizyon Nakliye koşulları satışa konu olan ürünlere göre farklılık göstermektedir. Bundan dolayı sipariş verirken aşağıda açıklaması yapılan ürün sayfasında belirtilen içerik durumuna göre sipariş verilmesi gerekmektedir.

Ürün sayfasında belirtilen Kargolama Yöntemi:

  • Direk Adrese Gönderim: Ürün kargo takip numaralı olarak gönderim yapılmaktadır.  Herhangi bir gümrük işlemi ve gümrük vergisiyle uğraşmadan sipariş ürününüz adresinize ücretsiz kargo olarak teslim edilir. Bu yöntem ile verilen siparişler ortalama tahmini ulaşma süresi; sipariş kargoya verildikten sonra genellikle 6-12 işgünü arasıdır.
  • Normal Gönderim: Bazı ürün gruplarında yerel nakliye şirketleri kullanılarak gönderim yapılması durumunda ve/veya seçimlik olarak fiyat uygunluğu olduğunda bu yöntem kullandırılmaktadır. Ürün kargo takip numaralı olarak gönderim yapılmaktadır ve kargo takip numarası üzerinden takibi yapılabilmektedir. Bu seçenek ile verilen siparişler gümrük vergisine tabidir ve gümrük işlemleri tamamlandıktan sonra paket adrese ulaştığında kargo görevlisi tarafından nakit olarak müşteriden tahsil edilir. Pazarizyon olarak gümrük vergisinin en düşük tutarda olması için özen gösterilir ve genel olarak ürün fiyatının %10 - %20'si arasında vergisi çıkmaktadır. Bu yöntem ile verilen siparişler ortalama tahmini ulaşma süresi; sipariş kargoya verildikten sonra 7-21 (iş) gündür.

    Detaylı bilgi için;

    Web online destek hattımız, satis@pazarizyon.com mail adresimiz, 0543 574 65 65 numaralı Türkiye müşteri destek hattımızdan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

    Pazarizyon Consumer Service