Menüler
Alışveriş Sepetiniz

Nakliye ve Teslimat

 1. Sipariş sisteme eklendikten sonra ortalama 2-5 iş günü içerisinde kargoya verilir.
 2. Sipariş paketi kargoya verildikten sonra aşağıda ilgili kargo firmalarının ortalama teslimat süresi içerisinde adrese ulaşmış olacaktır.
 3. Siparişler DHL, TNT, UPS, FeDEX, EMS, Malaysia EMS, Registered (Hong Kong Post Airmail, Singopore Post, Swiss Post Airmail, Sweden Post Airmail, China Post Airmail, Malaysia Post Air Mail ve United States Post) aracılığı ile tüm Türkiye'ye ücretsiz gönderilir. Sipariş ürünüyle ilgili sipariş sayfasında kargolama hakkında aksi bir durum belirtilmediği taktirde normal yerel kargo şirketleri kullanılacaktır, Özel kargo şirketleriyle hızlı teslimat sağlanabilmesi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
 4. Sitemiz üzerinde gördüğünüz bütün ürünlerimizin kargosu tarafımızdan karşılanmaktadır. Tüm ürünlerde ücretsiz kargo politikası izlenmektedir. Sitemiz şu anda sadece Türkiye içine satış yapmaktadır.
 5. Sipariş kargo şirketine adresinize kargolandıktan sonra size paketiniz için takip numarası iletilecek ve online olarak kargo durumunu kontrol edebileceksiniz.
 6. Yurtdışı kargo işlemleri özellikle EMS, HongKong Post, China Post ve Singopore Post şirketlerinde online kargo takip sisteme geç yansıyabilmektedir. (Ortalama 72-96 saat içerisinde), Bu kargo şirketleriyle online takip sisteme yansıyan siparişiniz paketleriniz için PTT'nin yurtdışı gönderi takibi bölümünede online takibi yansıyacaktır.
KARGO FİRMASI LOGO
KARGO FİRMASI

TESLİMAT SÜRESİ
(İlgili kargo firmasının tahahüt ettiği süredir. Kargo paketleri için bu süreler baz alınacaktır.)

ORTALAMA TESLİMAT SÜRESİ
(Pazarizyon tarafından verilen tahmini ulaşma süresidir.)

DHL

DHL (1)

2 - 7 işgünü,

3-4 gün

UPS

UPS (1)

2 - 7 işgünü,

3-4 gün

FEDEX

FEDEX (1)

2 - 7 işgünü,

3-4 gün

EMS

EMS (1)

5 - 14 işgünü,

7-8 gün

SGPOST

Singapore Post (2)

14 - 30 işgünü

20-25 gün

CNPOST

China Post (4)

15 - 45 işgünü

20-30 gün


Swiss Post (5)

7 - 30 işgünü

15-25 gün


Sweden Post (6)

14 - 45 işgünü

20-30 gün


Malaysia EMS (1)

5 - 9 işgünü

7-8 gün

KARGO FİRMASI LOGO

KARGO FİRMASI

TESLİMAT SÜRESİ
(İlgili kargo firmasının tahahüt ettiği süredir. Kargo paketleri için bu süreler baz alınacaktır.)

ORTALAMA TESLİMAT SÜRESİ
(Pazarizyon tarafından verilen tahmini ulaşma süresidir.)Malaysia Post (7)

10 - 20 işgünü

14-18 gün

United States Post (8)

7 - 30 işgünü

12-18 gün


Netherlands Post (9)

7 - 30 işgünü

12-22 gün

KARGO UŞALMA SÜRESİ HESAPLAMA (ÖRNEK):


*Sipariş paketinin kargoya verilme süresi (ortalama) : 2 - 4 gün

*Örneğin Hongkong Post için adrese ulaşma süresi (ortalama) : 12 - 18 gün

-------------------------------------------------------------------------------------------------------+---------------------------------

Sipariş verildikten sonra paketin ortalama (min. ve max.) adrese ulaşma süresi : 14 -22 gün


(1) Bu kargo firma/seçenekleri ile hızlı teslimatlar için bizimle irtibata geçilmesi gerekmektedir. Bu kargo firmaları ile yapılan gönderimler eksta ücrete tabi tutulmaktadır. Bu kargo firmaları; Singapur, Çin, Hong Kong, Malezya, Amerika üzerinden yapılan gönderilerde kullanılabilmektedir.

(2) Singapur yerel kargo şirketi

(3) HongKong yerel kargo şirketi

(4) Çin yerel kargo şirketi

(5) İsviçre yerel kargo şirketi

(6) İsveç yerel kargo şirketi

(7) Malezya yerel kargo şirketi

(8) Amerika (ABD) yerel kargo şirketi

(9) Hollanda yerel kargo şirketiPazarizyon.com sipariş paketinizin adresinize ulaşmaması veya teslimatlarda gecikme yaşanması durumuna bağlı olarak yapılan ödemeyi garanti altına alır. Çünkü Pazarizyon sizi %100 korur...!

+ Bu sistem nasıl çalışır ?

2- Tablolarda belirtilen ortalama teslimat sürelerine ürün tedarik süresi dahil değildir.

1- Teslimatın nakliye firmalarının verdiği belirtilen sürede tamamlanamaması durumunda veya gümrük işlemlerinin uzamasından ve yaşanan gecikmelerden dolayı Pazarizyon herhangi bir sorumluluk kabul etmeyecektir. Yukarıda ilgili kargo firmaları tarafından belirtilen ortalama teslimat süreleri gösterimektedir.

DİPNOT:

 • (1) Pazarizyon.com bazı durumlarda paket(leri) takip numarasız gönderebilmektedir. Bu tür durumlarda sipariş "Kargoya verildi" bilgisi sisteme güncellenecek ve müşteri mail adresinede ayrıca bu bilgiler ulaşacaktır. Bu bilgilendirme mesajından sonraki 60 günlük periyod baz alınarak işlem yapılacaktır.
 • (2) Gecikmelere sebeb olacak gönderi yapılan ülke ve/veya teslimatın yapılacağı ülke sınırlarında oluşan; Mücbir sebebler, doğal afetler, bayram, festivaller vb. durumlar bu sürelere dahil değildir.
 • Kampanya dönemleri bu sürelere dahil değildir.

NOT:

 • Müşteri tarafından sipariş verilen ürün(ler) Pazarizyon tarafından nakliye firmasına teslim edilir.
 • Nakliye firmasına müşteri adresine ulaşması için teslim edilen paket(ler) için Pazarizyon kargo takip numaranızı sisteme girer ve ayrıca müşteri mail adresine bu bilgileri gönderir. (1)
 • Bu tarihten itibaren max. 60 gün içinde Türkiye'ye sipariş paketleri giriş yapmış ve/veya müşteri adresine teslim edilmiş olacaktır.
 • Fakat herhangi bir nedenden dolayı max. 60 gün içinde Türkiye'ye giriş yapmayan ve/veya müşteri adresine sipariş paketi(leri) ulaşmadığı taktirde Pazarizyon müşteriye %100 ve eksiksiz para iadesi yapmayı tahahüt eder. Müşteriye para iadesi 60 günlük süre baz alınarak gerçekleştirilir. (2)
 • Bu süreler tüm yerel kargo firmaları için geçerlidir. Ve tüm yerel kargolar için 60 günlük süre baz alınacak ve bu tarihlerden önce kesinlikle müşteriye para iadesi yapılmayacak ve müşteri bu şekilde bir talepte bulunması durumunda ise kesinlikle işlem yapılmayacaktır. Ayrıca sipariş paketi müşteriye ulaşması durumunda Pazarizyon tarafından müşteriye hediye edilmiş olacak ve kesinlikle müşteriden para talebinde bulunulamayacaktır.
 • Bu sürelerin baz alınacağı yurtdışı yerel kargo firmaları Pazarizyon Nakliye ve Teslimat koşullarında belirtilmiştir.
 • Bu bilgilendirme; Satış ve Üyelik Sözleşme metni baz alınarak hazırlanmış ve "Sipariş Teslimatı" kısmında ayrıca "Nakliye ve Teslimat Sözleşmemizde" belirtilmektedir.


3- Kargo ulaşma süreleri yurtdışı ve yurtiçi kargo yoğunluklarına bağlı olarak değişebilmektedir, Bundan dolayı çok daha erken adrese teslimat yapılabileceği gibi bir kaç gün gecikmeli olarakda ulaşabilmektedir. Kargolama hakkındaki sorularınız için bizimle irtibata gecebilirsiniz.