Menüler
Alışveriş Sepetiniz

Üyelik ve Satış Sözleşmesi

ÖN BİLGİLENDİRME DETAYLARI
Satıcı Ünvanı : Pazarizyon Yurtdışı Online Alışveriş (WORLDWIDE BAZAAR ELECTRONICS)
Çağrı Merkezi Telefon : 0850 346 4 912
                                     0543 574 65 65
E-Posta: satis@pazarizyon.com


TARAFLAR
www.pazarizyon.com; Sözleşmenin bundan sonraki bölümünde kısaca "SATICI" olarak anılacaktır.

SATICI: Pazarizyon Yurtdışı Online Alışveriş (WORLDWIDE BAZAAR ELECTRONICS)

ALICI: Bu sözleşmeyi, Pazarizyon online üyelik başvurusu ve/veya online satış esnasında onaylayan şahıs veya kurum.

SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ
Malın/ Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır

TESLİMAT
Teslimat Adresi : Sipariş esnasında müşterinin onayladığı teslimat adresidir.

Teslimat , anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile, Alıcının yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Ayrıca paket kargoya verildikten sonra müşteri tüm kontrollerini kendisine verilen kargo takip numarasından yapması ve takip numarasına ait kargo teslimatını sağlanması konusunda bilgi edinmesi müşteri sorumluluğundadır. Bu nedenle, alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI'ya geri iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ALICI'ya aittir. Ayrıca ilgili sipariş ürün(leri) eğer Türkiye stoklarında mevcut ise müşteri isteği doğrultusunda Türkiye stoğundan gönderimi yapılacaksa; ürün detay sayfalarında hiç bir koşul belirtmeksizin kargo masrafları ALICI'ya aittir.

SİPARİŞ TAKİBİ
Sitemizden sipariş verip ön bilgilendirme formunu onaylamanızdan sonra, siparişinizin kayda alındığına dair teyit maili otomatik olarak tarafınıza ulaşacaktır. Bu mail sipariş numaranızı ve sipariş ürün detay bilgilerini içerecektir.
Kargo Ücreti :  Ürün sayfasında aksi belirtilmediği müddetçe tüm Türkiye’ye kargo ücretsiz olarak gönderilecektir. Siparişiniz kampanya dönemlerinde 10-30 gün içinde kargoya teslim edilir ve yine ürün sayfasında aksi belirtilmediği müddetçe tüm Türkiye’ye kargo ücretsiz olarak gönderilecektir.

SİPARİŞ TESLİMATI
Kargo tutanağını imzalamadan önce ürününüzün kutusunun taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığını lütfen kontrol edilmesini önemle arz ederiz. Kutuda veya paket içeriğinde ürün(ler) ilgili herhangi bir nedenle hasar var ise teslimatla ilgili hiç bir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisine tutanak tutulması için paketinizi ade ediniz. Size tarafımızdan yeni ürünleriniz derhal gönderilecektir. Kutusu hasarlı olan ürünlerin teslim alınması durumunda içindeki ürünlerin hasarından veya eksikliğinden SATICI sorumlu değildir. Bu durumu en kısa zamanda satis@pazarizyon.com adresimize yazılı olarak veya 08502164910 veya 05435746565 nolu telefonumuza sözlü olarak bildiriniz. Ayrıca iş bu sözleşme kapsamında ALICI, web sitemiz içerisinde beyan edilmiş olan Nakliye ve Teslimat koşullarımızı kabul etmiş sayılır.

SP-EK.Md. : SATICI, sipariş paketi/paketlerini nakliye firmasına teslim ederek kargo takip numarasını sisteme girdikten sonraki 60 gün içinde sipariş paketi/paketlerini teslimatın yapılacağı ALICI ülke sınırları içerisine/müşteri adresine ulaştırmayı tahahüt eder. Fakat herhangi bir nedenden dolayı max. 60 gün içinde ALICI ülkesine sipariş paketi/paketleri giriş yapmadığı taktirde SATICI, ALICI'ya %100 ve eksiksiz para iadesi yapmayı tahahüt eder. Müşteriye para iadesi 60 günlük süre baz alınarak gerçekleştirilir. Bu süreler tüm yerel kargo firmaları için geçerlidir. Bu sürelerin baz alınacağı yurtdışı yerel kargo firmaları Pazarizyon Nakliye ve Teslimat koşullarında belirtilmiştir. Tüm yerel kargolar için 60 günlük süre baz alınacak ve bu tarihlerden önce kesinlikle ALICI'ya para iadesi yapılmayacak ve ayrıca ALICI bu şekilde bir talepte bulunması durumunda ise kesinlikle işlem yapılmayacaktır. SATICI bazı durumlarda paket(leri) takip numarasız gönderebilmektedir. Bu tür durumlarda sipariş "Kargoya verildi" bilgisi sisteme güncellenecek ve ALICI mail adresinede ayrıca bu bilgiler ulaşacaktır. Bu bilgilendirme mesajından sonraki 60 günlük periyod baz alınarak işlem yapılacaktır. Gecikmelere sebep olacak gönderi yapılan ülke ve/veya teslimatın yapılacağı ülke sınırlarında oluşan; Mücbir sebebler, doğal afetler, bayram, festivaller vb. durumlar bu sürelere dahil değildir. Ayrıca kampanya dönemleride bu sürelere dahil değildir. Bu işlem ve sürelerden sonra sipariş paketi müşteriye ulaşması durumunda SATICI tarafından ALICI'ya hediye edilmiş olacak ve kesinlikle SATICI, ALICI'dan para talebinde bulunulamayacaktır.

GEÇERLİLİK SÜRESİ
İşbu formda yer alan ürün ya da hizmete ilişkin olarak ALICI’ya sunulan tüm bilgiler ve vaatler ürün bilgilerine ilişkin değişikliklerin yapılması ve yayınlanmasına kadar geçerli olup bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.

SÖZLEŞME SÜRESİ
İşbu formda yer alan ürünün ALICI’ya teslim edilmesini takiben sözleşme sona erecektir.

NAKLİYE/PAKET SİGORTALAMA İŞLEMLERİ
Paket sigortalama nakliye hizmeti tarafından ek seçenek olarak sunulan bir hizmet olup, paket kaybolmaya karşı ALICI'yı koruma ve güvence altına alan bir sistemdir. Bu hizmet ek ücrete tabi olup müşteri isteği doğrultusunda sipariş içeriğine ücreti karşılığında eklenmektedir. Paket sigortala Malezya, ABD, İsviçre, İsveç, Hollanda ülke stoklarından gönderilen paketler için nakliye şirketi tarafından önerilen bir hizmettir. Bu hizmet ilgili ülke nakliye şirketi tarafından desteklendiği taktirde ürün satışı yapılan sayfada  "Paket Kaybolmaya Karşı Sigorta:" seçeneği ile ALICI onayına sunulacaktır. Sunulmadığı taktirde SATICI'nın sorumluluğunda olup SİPARİS TESLİMATI SP-EK.Md.  geçerli olacaktır. Paket sigortala işlemi ALICI tarafından istenmediği taktirde ise SATICI paket kaybolma vb. gibi durumlarda herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

GÜMRÜK VE VERGİLENDİRME İŞLEMLERİ
Web sitemizde yayınlanan ve satışı yapılan ürünlere ait fiyatlara ekstra bir vergi eklenmeyecektir. Postayla taşınabilen ihracat malları genel olarak gümrüklerde herhangi bir vergiye tabi tutulmamaktadır.  Ancak alıcı ülkenin gümrük ve diğer vergi kanunları kapsamında herhangi bir vergi tahakkuk etmesi durumunda, tahakkuk edilen tutar müşteri tarafından karşılanacaktır. Bu bağlamda gümrüklerde yaşanabilecek herhangi bir gecikme, ekstra ücretlendirme, vergilendirme vs. den SATICI sorumlu tutulamaz ve gümrüklerde yaşanılabilecek herhangi bir problemden dolayı suçlama ve sorumluluk kabul etmez. ALICI'ya gönderilen paketin/paketlerin alıcı ülke gümrüğünde alıkonulması, gümrük veya herhangi bir problemden dolayı yurtdışı SATICI firmaya geri iade edilmesi gibi işlemlerde ücret iadelerinde Nakliye masrafları müşteriden tahsil edilir.

CAYMA HAKKI & İADE İŞLEMLERİ & ARIZALI ÜRÜN DEĞİŞİM İŞLEMLERİ
ALICI, Pazarizyon' dan yaptığı siparişin iptalini veya adresine teslim edilmiş malın iadesini isteyebilir. Böyle bir durumda, ilgili durum göz önüne alınarak isteği kabul etmek veya reddetmek Pazarizyon’un değerlendirmesine bağlı olarak değişebilmektedir. SATICI bu noktada inisiyatif kullanabilir. Ürün iadesi kabulü durumunda geliş-gidiş kargo ücretleri müşteriden tahsil edilir. Cayma hakkının kullanılabilmesi için ürünün orijinalliğinin bozulmaması ve tekrar satılabilir durumda olması gereklidir. Diğer durumlarda ALICI’ya ödenecek iade tutar ürünün deformasyon durumuna göre kesintiye uğrayabilir. İade talep başvuruları ALICI tarafından SATICI'ya paketin teslim tarihinden sonra maksimum 48 saat içerisinde yapılmak zorundadır. Bu süre içerisinde herhangi bir şekilde yapılmamış başvurular ve geçersiz maazeret gösterilerek yapılan işlemler kesinlikle değerlendirilmeyecektir.
Alıcı teslim aldığı ürünün arızalı, eksik veya hasarlı çıkması durumunda SATICI’ya yapacağı iade işlem başvurularında bir takım belgeler istenebilecektir, Bundan dolayı sipariş paketi açılmadan önce; paket içeriğinin eksiksizliğini ve sipariş ürünlerinin sağlamlığını ispatlamak ve/veya eksik ya da arızalı ürün tespiti için paket açılırken video kaydı yapması ve paket üzerindeki adres ve gümrük bilgilerinin fotoğraflarını çekmesi gereklidir. SATICI, bu tip bilgi ve belgeleri talep ettiğinde  ALICI, SATICI’ya  bu bilgileri internet aracılığı ile yada posta yoluyla ulaştırmak zorundadır. Aksi halde ürün iade ve/veya cayma hakkı işlem başvuruları kabul edilmeyecektir. Ürün iade işleminin SATICI tarafından onaylanması durumunda sipariş paketi gönderildiği ülkedeki tedarik adresine kargolanması ve tarafımıza gönderilen kargoya ilişkin yurtdışı kargo takip numarası ulaştırılması, bu işlemlerin yapılmaması veya eksik gerçekleşmesi durumundada SATICI herhangi bir yükümlülük kabul etmeyecektir. Ürünlerin Türkiye içinde herhangi bir garantisi bulunmamakta olup yurtdışı üretici firma garantisi kapsamındadır. Ürünler firmaların vereceği 3 ay ile1 yıl arası değişen garanti sistemleriyle satışı sunulmaktadır ve garanti süreci ilgili firmanın tahahüdünü yerine getirmemesi Pazarizyon'u baglayıcı kılmamaktadır. Ürünlerin bu tip işlemler için firmaya ulaştırma sorumluluğu müşteriye ait olacak ve artı oluşan maaliyetlerden SATICI sorumlu tutulamayacaktır. Bu tip basvurular için gereken işlemleri ALICI adına SATICI eksiksiz olarak yapmakla yükümlüdür.

ONLINE SÖZLEŞMENİN GEÇERLİLİĞİ
Müşterinin online üyelik başvurusu ve/veya online satış esnasında onayladığı bu sözleşmede zaman içerisinde gerçekleşecek değişiklikler, Pazarizyon'un www.pazarizyon.com adresine sahip web sitesinde yayınlanarak ve/veya e-posta yolu ile müşteriye bildirilecektir. Müşteri, Pazarizyon servislerini kullanmaya devam ederek, yürürlükteki sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılacaktır.

PAZARİZYON’UN SORUMLULUK SINIRI
Pazarizyon müşteriye sunulan hizmetin mükemmelliğinin sağlanması için gereken çabayı sarf edecektir. Bununla beraber, Pazarizyon hizmetin kesintisizliğini ve hatasızlığını garanti etmez. Müşterinin bu sözleşme kapsamında sağlanan herhangi alışverişten  dolayı oluşabilecek direkt ve/veya dolaylı zararlarında Pazarizyon'un sorumluluğu, en fazla satılan malın toplam bedeli kadar olabilir.

PAZARİZYON KAYITLARININ GEÇERLİLİĞİ
Aksi belirtilen durumlar hariç, müşterinin yapacağı online işlemler ile ilgili olarak, Pazarizyon kayıtları geçerli sayılacaktır.

MÜŞTERİNİN HAKLARININ DEVRİ
Müşteri bu sözleşme kapsamındaki haklarını devredemez

EK MADDE 1:
Sisteminde IMEI olan cihazların kayıt işlem sorumluluğu ve gümrük işlemlerinden dolayı sipariş paketinin alıkonulması, paketin geldiği ülkeye geri iade edilmesi gibi sorumluluklar müşteriye ait olacak, bu durumdan dolayı SATICI sorumlu tutulamayacaktır. Telefon özellikli cihazların gümrük geçişine izin verilmemesinden doğan iade işlemlerinde paketin SATICI'ya ulaşması ve ulaşan paketten doğan nakliye masrafları ALICI'dan tahsil edilecektir. Ayrıca, ürün satışı ile ilgili renk, adet vs. gibi belirleyici özellikler stok durumuna bağlı olarak değişebilmektedir. Bundan dolayı satışı yapılan ürüne ait ek belirleyici özellikler olmaması durumunda diğer alternatifler kullanılarak gönderim yapılmaktadır. Eğer varsa bu durumdan doğan ek ücret iadesi gibi durumlarda müşterinin ödeme yaptığı hesaba ücret iadesi sağlanacaktır. Pazarizyon sipariş işlemleri yurtdışı olarak faturalandırır ve bu fatura müşteri tarafından istenmesi durumunda sadece proforma fatura olarak internet üzerinden online olarak gönderilebilmektedir. Proforma fatura Türkiye'de herhangi bir geçerliliği olmamakla birlikte sipariş detaylarınızı gösteren ve işlem yapıldığının belgelenmesi amacıyla sadece gönderim yapılan ülke sınırları içerisinde kullanılabilmektedir.

EK MADDE 2:
Gizli kamera özellikli / Spy (Casus) Cihaz gibi ürünlerin 3. şahıslar tarafından yasal olmayan şekilde kullanımından firmamız sorumlu değildir. Cihazın kullanımı ile ilgili olarak; uygunsuz kullanım hallerinde (tehdit, şantaj ve kişilik haklarına tecavüz yoluyla menfaat sağlamak v.s.) doğabilecek yasal sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir. Bu tür uygulamalar ile üçüncü şahıslara yönelik kullanımların suç teşkil edebileceğini unutmayınız. Bu tip uygulamalardan satıcı sorumlu tutulamaz. ALICI, siparişi ile birlikte bu şartları peşinen kabul etmiş sayılır. Ayrıca E-Sigara ürünlerinde ALICI paketi teslim aldıktan sonra 1 işgünü içerisinde ürün ile ilgili çalışmama/bozuk vs. durumlarında iade işlemi yapılabilmektedir. Bunun dışında yaşanacak problemlerde SATICI sorumlu tutulamayacaktır.

Pazarizyon, Satış ve Üyelik sözleşme içeriğini üyelerine haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.

ANLAŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ
SATICI ile ALICI arasında İşbu sözleşmenin uygulanmasında ve kaynaklanacak olan her türlü anlaşmazlığın çözümünde Uluslararası Ticaret Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkilidir.

-----------------------------------------------------------------------------

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI : Pazarizyon Yurtdışı Online Alışveriş (WORLDWIDE BAZAAR ELECTRONICS)

ALICI : ………………………………….

Tarih :……………………………………

Evet, Üyelik ve Satış Sözleşmesini Okudum Onaylıyorum...