Menüler
Alışveriş Sepetiniz

Nakliye için Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Pazarizyon Nakliye koşulları satışa konu olan ürünlere göre farklılık göstermektedir. Bundan dolayı sipariş verirken aşağıda açıklaması yapılan ürün sayfasında belirtilen içerik durumuna göre sipariş verilmesi gerekmektedir.

Ürün sayfasında belirtilen Kargolama Yöntemi:

  • Normal Gönderim: Ürün kargo takip numaralı olarak gönderim yapılmaktadır. Bu seçenek ile verilen siparişler ürün sayfasında belirtilen tahmini gümrük vergisi tutarları arasında vergilendirmeye tabi tutulur size bilgi olarak hesaplanmıştır. Gümrük vergisi paketiniz adresinize ulaştığında kargo görevlisi tarafından teslim alınmaktadır. Türkiye'de gümrük muafiyet sınırı tamamen kaldırıldığı için paketinizin içerisinde bulunan ürün ya da ürünlerin toplam mali değeri üzerinden maksimum %30 oranını geçmemek üzere gümrük vergisine tabi tutulur. Bazı ürünlerde bu oran %40'dır. Bu ürünler genel olarak Android TV BOX / Set TOP BOX ürünleri oluşturmaktadır. Pazarizyon size minimum gümrük vergisi ile adresinize paketinizi ulaştırmayı tahahüt eder. Eğer ürün fiyatının %30'sinin üzerinde bir gümrük vergisi yansıtılması durumunda Pazarizyon arta kalan tutarın iadesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin iadesini yapacaktır. Ürün sayfasında belirtilen tahmini gümrük vergisi tutarı bilgilendirme amaçlıdır. Pazarizyon sizin adınıza gümrük işlemlerini yapmaktadır. Bu gönderim yöntemine göre; Siz sadece paketiniz adresinize ulaştığında gümrük vergisini kargo görevlisine ödemeniz yeterlidir. Bu yöntem ile verilen siparişler ortalama tahmini ulaşma süresi; sipariş kargoya verildikten sonra 7-21 (iş) gündür.
    Gümrük vergisi örneği:
Ürün Fiyatı (Örnek)

500₺

Gümrük vergisi (Maksimum %30)

Maksimum 150₺ 'yi geçemez. Eğer ürün ücretinin %20'sinin üzerinde bir ücret tahakkuk ettirilirse Pazarizyon arta kalan tutarı eksiksiz olarak geri ödemeyi tahahüt eder. Fakat Pazarizyon en düşük gümrük vergisi ile size paketinizi ulaştırmayı tahahüt ettiği için 38₺ civarı bir gümrük vergisi çıkacaktır ;)

Damga (Sabit)

1₺

Gümrüğe sunma ücreti (Sabit)

12₺

 

Paketiniz adresinize ulaştığında 500₺'lik bir ürün için ödeyeceğiniz maksimum gümrük vergisi 163₺'dir.
Fakat Pazarizyon farkıyla yaklaşık 51₺ vergi ödersiniz ;) Yaklaşık kârınız 112₺ olur...
  • Direk Adrese Gönderim: Ürün kargo takip numaralı olarak gönderim yapılmaktadır.  Herhangi bir gümrük işlemi ve gümrük vergisiyle uğraşmadan sipariş ürününüz adresinize ücretsiz kargo olarak teslim edilir. Bu yöntem ile verilen siparişler ortalama tahmini ulaşma süresi; sipariş kargoya verildikten sonra 8-10 gündür.

Detaylı bilgi için;

Web online destek hattımız, satis@pazarizyon.com mail adresimiz, 0543 574 65 65 numaralı Türkiye müşteri destek hattımızdan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Pazarizyon Consumer Service